Prekės
Akcijos

Naujienos

Sostinėje – tuno sumuštinių fiesta: garsūs tinklaraštininkai gamino patiekalus iš tuno

2017 05 10

Ketvirtadienio popietę sostinės „Habit“ restorane gero maisto mylėtojai rinkosi į tikrą tuno fiestą. Visi jie mokėsi, kaip nesudėtingai, greitai ir šiuolaikiškai paruošti žuvies karaliumi tituluojamo tuno patiekalų. Tuno sumuštinių fiestoje netrūko ne tik muzikos ir geros nuotaikos, bet ir naudingų profesionalo patarimų.

Renginyje dalyvavo garsūs tinklaraštininkai ir maisto mylėtojai, tarp kurių – Nida Degutienė, Urtė Mikelevičiūtė, Lina Burdenkova, Ramunė Tumašonytė, Inga Žuolytė, Paulius Starsevičius ir daugelis kitų.

Daugeliui gali atrodyti, kad tunas yra sunkiai paruošiama žuvis, reikalaujanti daug laiko ir išmonės, tačiau tai – netiesa. Nereikia būti profesionaliu šefu, kad savo namuose galėtumėte mėgautis puikiai atrodančiais, be galo skaniais ir, svarbiausia, sveikais tuno patiekalais.

Restorano „Habit“ virtuvės komandos narys Martynas Paulauskas įrodė, kad įvairiausiais tuno patiekalais gali mėgautis kiekvienas, o tam nereikia nei begalės laiko, nei didelių pastangų. Šiuolaikiniam vartotojui norisi sveiko maisto, bet daugeliui stinga laiko patiekalus ruošti namuose. Gera žinia ta, kad „CALVO“ tunas – geriausias sprendimas skubantiems, nes jį papildžius vos keliais ingredientais galima išgauti nesuskaičiuojamą galybę puikių patiekalų.

Geriausius patiekalų receptus M. Paulauskas atskleidė ir renginio svečiams – susirinkę tinklaraštininkai gamino įspūdingo skonio, bet labai greitai paruošiamus ir paprastus tuno patiekalus.

Tuno mėsa laikoma viena vertingiausių pasaulyje, nes ši žuvis auga laukinėje gamtoje, todėl yra ypač vertinga, turi daug baltymų ir omega rūgščių. „CALVO“ galvoja apie aktyvų ir naujoves mėgstantį šiuolaikinį žmogų, todėl siūlo išskirtinius produktus, pavyzdžiui, iš karto paruoštas tuno salotas ar smulkintą tuną sumuštiniams, kurio skonį įvertina tiek naujoves mėgstantis žmogus, tiek prie tradicinių skonių pripratęs vartotojas.

M. Paulauskas renginio svečiams atskleidė, kad  „CALVO“ tunas išsiskiria ne tik tuo, kad yra iš karto paruoštas vartojimui– jo sudėtyje nenaudojamas augalinis, o tik pirmo spaudimo alyvuogių arba saulėgrąžų aliejus. Todėl ruošiant maistą nebūtina jo nupilti – galima ir net būtina panaudoti patiekalo ruošime.

Daugiau straipsnių šia tema:

Lrytas 

15min

tv3

delfi Quesadilla video receptas su tunu

Ramunės Tamušonytės blogas

Lryto siūlomas paprastas ir tobulai gardus užkandis