Prekės
Akcijos

Naujienos

Konkurso „Pakuočių sektoriaus lyderiai 2016“ laimėtojus vienija atsakingas požiūris į aplinką ir inovacijos

2016 11 15

Praėjusią savaitę Vilniuje vykusioje metinėje VšĮ Pakuočių tvarkymo organizacija konferencijoje buvo apdovanoti konkurso „Pakuočių sektoriaus lyderiai 2016“ nugalėtojai. Konkurse dalyvauti buvo kviečiami ne tik regioniniai atliekų tvarkymo centrai, savivaldybės, atliekų tvarkytojai, bet ir gamybine veikla užsiimančios verslo įmonės, importuotojai, pakuočių gamintojai. Ekspertų komisija įvertinusi pateiktas paraiškas išrinko 15 konkurso kriterijus labiausiai atitikusių projektų. Juos inicijavusios ir įgyvendinusios organizacijos tapo pirmaisiais Lietuvos aplinkosauginių iniciatyvų konkurso laimėtojais.

Pasaulyje jau seniai tradiciniais tapę apdovanojimai už pakuočių inovatyvumą, atsakingą žaliavų naudojimą bei poveikio gamtai mažinimą Lietuvoje surengti pirmą kartą. Konkursą VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ (PTO) organizavo kartu su partneriais: KTU Pakavimo inovacijų ir tyrimų centru, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos darbdavių konfederacija, Lietuvos atsakingo verslo asociacija, Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacija bei bendrove „Papyrus Lietuva“.

Konkursui buvo pristatytos per praėjusius arba šiuos metus įgyvendintos arba dar tebevykstančios veiklos, iniciatyvos ir projektai, vienaip ar kitaip susiję su pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo sistemos tobulinimu ir vystymu. Konkursas „Pakuočių sektoriaus lyderiai 2016“ atskleidė, jog į pažangias pakuotes, jų tinkamą rūšiavimą ir perdirbimą investuoja įvairiausios organizacijos ir įmonės iš visos Lietuvos: paraiškas teikė ir savivaldybės bei regioniniai atliekų tvarkymo centrai, ir gamybos bei prekybinės kompanijos. Dalyvių sąraše – tokios gerai žinomos įmonės kaip „Thermo Fisher Scientific Baltics“, „Vilkyškių pieninė“, „DS Smith Packaging Lithuania“ ir kitos. Dalyviai pagal savo veiklos rūšį buvos suskirstyti į keturias grupes, kiekvienoje jų paraiškas buvo galima teikti keliose kategorijose.

Vertindama konkurso dalyvius iš patyrusių ekspertų sudaryta komisija vadovavosi aplinkosauginiu, inovatyvumo, kūrybiškumo, pritaikomumo, sprendimų kompleksiškumo bei kitais konkurso nuostatuose išvardintais kriterijais. Pagrindinis bruožas, į kurį buvo atsižvelgiama vertinant visų dalyvių grupių bei kategorijų paraiškas – pakuočių poveikio aplinkai mažinimas.

Organizatoriai neslepia, jog rengdami konkursą susidūrė su įvairiais iššūkiais, tačiau neabejoja, kad tokio pobūdžio renginiai šiandien labai reikalingi ir tikina svarstantys tokį konkursą šalyje organizuoti kasmet.

„Prisipažinsiu, kad surengti pirmąjį tokio pobūdžio konkursą Lietuvoje pareikalavo tikrai nemažai laiko ir pastangų. Pradžioje buvo daug abejojančių jo savalaikiškumu ir sėkme, tačiau mūsų atkaklumas ir partnerių palaikymas parodė, kad ši iniciatyva – laiku ir vietoje. Konkursas atskleidė, kad atsakingas bei pažangus požiūris į pakuotes bei jų poveikio aplinkai mažinimą yra aktualus gausiam būriui labai skirtingų Lietuvos įmonių, įstaigų ir organizacijų. Tai mus džiugina ir įpareigoja pasistengti, kad konkursas taptų nuolatine inovatyviausių pakuočių sektoriaus idėjų ir gerosios lyderių patirties mainų platforma,“ – teigia VšĮ Pakuočių tvarkymo organizacija valdybos vicepirmininkas Aloyzas Gaudutis.

Į metinę PTO konferenciją–diskusiją „Koordinatės 54.70 N, 25.27 E“ Vilniuje praėjusią savaitę susirinko per 250 dalyvių iš įvairių Lietuvos regionų: įstatymų leidėjai, ministerijų, savivaldybių, atliekų tvarkymo įmonių bei gamintojų ir importuotojų atstovai. Šiemet pagrindinis dėmesys buvo skiriamas naujajai žiedinei Europos Sąjungos aplinkosaugos ir ekonomikos politikai. Apie jos keliamus reikalavimus ir iššūkius, su kuriais susidurs Lietuvos gamintojai, importuotojai, atliekų tvarkytojai, visuomenė ir politikai, kalbėjo Europos Komisijos Aplinkos generalinio direktorato direktorius Žaliajai ekonomikai Kęstutis Sadauskas, Aplinkos ministerijos vyriausioji patarėja Vilma Karosienė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos Vykdomosios direkcijos patarėjas ekonomikos klausimais Aleksandras Izgorodinas, pakuočių dizaineris Edvardas Kavarskas, VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ direktorė Bena Razbadauskienė, UAB „Baltic Environment“ direktorė Loreta Juškaitė bei UAB „Ecoservice“ generalinis direktorius Arūnas Makauskas.

KONKURSO „PAKUOČIŲ SEKTORIAUS LYDERIAI 2016“ LAIMĖTOJAI

DALYVIŲ GRUPĖ: GAMINTOJAI IR IMPORTUOTOJAI

UAB „Osama“

Aplinkosauginė švietimo iniciatyva – 1 vieta

Gyvenant intensyviu ritmu ir ypač dėl informacijos stokos žmonės tampa gamtinių išteklių eikvotojais, negalvojančiais apie tai, kokiame pasaulyje teks gyventi jiems ir ateities kartoms. Dažnas vaikas net nėra važiavęs viešuoju transportu, vis rečiau būna gamtoje. Vartotojai ieško greitai paruošiamo maisto, ir tik nedaugelis susimąsto, kur nukeliauja jų produktų pakuotės. Šio projekto tikslas – ugdyti 3-6 metų ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikos gyvensenos ir rūpinimosi aplinka įgūdžius pasitelkus netradicines priemones bei edukacines veiklas.

Tai tarptautinė programa, pradėta įgyvendinti Lenkijoje. Čia dalyvauja jau 2,5 mln. vaikų. Lietuvoje iniciatyva startavo prieš 4 metus, šiemet programa vykdoma jau trečią kartą.Į projekto veiklą įsitraukė 150 Lietuvos vaikų darželių, išdalinta beveik 15 000 edukacinių knygelių. Toks pat tiražas planuojamas ir ateinančiais metais. Projekte dalyvaujantys vaikai sužinojo, kad nebūtina išmesti pakuočių – iš jų galima pasigaminti įvairių žaislų, dekoracijų. Dalyviai netgi suorganizavo netradicinės mados festivalį, kuriam aprangą vaikai gamino iš atliekų ir panaudotų pakuočių. Programa skatina vaikų, jų auklėtojų, tėvų kūrybiškumą ir idėjų, kaip panaudoti ir kur savo aplinkoje galima pritaikyti antrines žaliavas ir atliekas, paiešką, propaguoja atsakingą vartojimą.


Plačiau: 

http://www.15min.lt/verslas/naujiena/pranesimai/paskelbti-pakuociu-sektoriaus-lyderiai-231-712277#_

http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/paskelbti-pakuociu-sektoriaus-lyderiai.htm

http://vz.lt/sektoriai/pramone/2016/11/15/konkurso-pakuociu-sektoriaus-lyderiai-2016-laimetojus-vienija-atsakingas-poziuris-i-aplinka-ir-inovacijos#ixzz4Q5ApRTI4

http://pto.lt/didziausias-pakuociu-sektoriaus-renginys-lietuvoje-ir-pirma-karta-vykusio-konkurso-apdovanojimai-2/#

http://pslyderiai.lt/2016/11/17/didziausiame-pakuociu-sektoriaus-renginyje-ivyko-konkurso-apdovanojimai/

https://www.youtube.com/watch?v=62ymV5m00Sc