Prekės
Akcijos

Naujienos

Kraujo donorystės akcija UAB „Osama“

2016 10 28

Mintis suorganizuoti kraujo donorystės akciją įmonėje ir pasikviesti Nacionalinį kraujo centrą gimė darbuotojams, kurie kelis kartus per metus neatlygintinai duoda kraujo. Iš viso akcijoje sudalyvavo 24 įmonės darbuotojai.

„Duoti kraujo nebuvo sunku, o kai supranti, kad tiek nedaug gali išgelbėti žmogaus gyvybę, dalyvauji kraujo donorystės akcijoje su plačia šypsena ir jautiesi bent truputį padėjęs tiems, kuriems to tikrai reikia“ – mintimis dalinosi pirmą kartą kraujo davusi įmonės darbuotoja.

UAB „Osama“ yra socialiai atsakinga įmonė, kuri įgyvendina ne vieną socialinį projektą, prisideda prie visuomenės gerovės kūrimo, o įmonės darbuotojai visada aktyviai dalyvauja visuose organizuojamuose renginiuose.
 
 
 
Tikriausiai niekas nesiginčys, kad kraujas – pagrindinis gyvybės šaltinis, kurį gamina tik žmogaus organizmas. Ligoninėse dažnai atliekami kraujo perpylimai, kurių metu gelbstima žmogaus sveikata ar net gyvybė, todėl kraujo donorystė yra paprasčiausias būdas prisidėti prie žmonių gyvybių išsaugojimo.
 
Nacionalinio kraujo centro duomenimis kasdien Lietuvoje kraujo reikia 200 žmonių. Kad užtikrinti kraujo ir jo komponentų poreikį būtina, kad į didžiuosiuose miestuose esančius kraujo centrus kasdien ateitų ir kraujo duotų per 400 donorų. Kraujo donorystė naudinga ir paties donoro sveikatai, nes skatina ląstelių atsinaujinimą ir stiprina imuninę sistemą. Įrodyta, kad jei reguliariai kraujo duodantis žmogus staiga nukraujuoja, jo organizmas greičiau reaguoja į kraujo netekimą.